Akcje

09.11

Wtorek

11:00
Marrow Hero

Akcja "Marrow Hero" odbyła się w Studiu Fitness "Figura". Akcja polegała na rozmowie z członkiniami klubu na temat dawstwa narządów - zarówno za życia, jak i po śmierci. Akcja odbyła się we współpracy z DKMS.

08.11

Poniedziałek

10:30
Pomiary ciśnienia tętniczego w ramach May Measurement Month

W ramach May Measurement Month Członkinie IFMSA-Opole dokonywały pomiarów ciśnienia tętniczego wśród klientek Studia Figura Opole. 

25.10

Poniedziałek

19:30
Spotkanie informacyjne + Exchanges

Spotkanie ifmormacyjne dla osób, które chcą dołączyć do IFMSA-Poland Oddział Opole, jak i dla chętnych podjęcia się wyjazdu za granicę z programu SCORE jak i SCOPE. 

04.10

Poniedziałek

09:00
Oprowadzanie po uczelni

Oprowadzanie osób z 1 roku po uczelni przez studentów i studentki z wyższych lat połączone z spotkaniem informacyjnym na temat IFMSA-Poland. https://www.facebook.com/events/561017465015427/

30.09

Czwartek

12:00
Rozliczenie działalności ogólnopolskiej - III kwartał 2021

Rozliczenie działalności ogólnopolskiej - III kwartał 2021

08.05

Sobota

13:00
Yoga anatomiczna - miednica i staw biodrowy

Webinar składający się z części teoretycznej, wstępu omawiającego struktury anatomiczne znajdujące się w obrębie miednicy oraz budowę stawu biodrowego oraz części praktycznej, czyli wspólnej praktyka yogi. Składała się ona z krótkiej rozgrzewki, która przygotowała nas na serie asan, skierowanych na rejon bioder, aktywizację mięśni dna miednicy, ich rozluźnienie i napięcie. Na koniec krótką relaksację, podczas której uwaga została skupiona na rozluźnieniu mięśni podbrzusza, złagodzeniu skurczy i zmniejszeniu dyskomfortu w odcinku lędźwiowym.

05.05

Środa

12:30
Tramwaj zwany pożądaniem

W tym roku obchodzimy 10 jubileuszowy przejazd Tramwaju zwany pożądaniem! Jest to flagowy projekt organizowany przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland. Podczas wydarzeń organizowanych w ramach projektu członkowie IFMSA-Poland edukują społeczeństwo w zakresie zdrowia reprodukcyjnego oraz tematyki HIV/AIDS.

25.04

Niedziela

13:30
Dzień Ziemi

Akcja sprzątania okolic Wyspy Bolko w Opolu z okazji Dnia Ziemi. Była to też okazja do zintegrowania na nowo, po lock-downie osób z Zarządu Oddziału.

08.04

Czwartek

00:00
Zdrowie pod Kontrolą

Tegoroczna wiosenna edycja Zdrowia pod Kontrolą odbyła się w formie trwającego 10 dni wyzwania, którego uczestnicy wykonywali zadania związane z dbaniem o swoje zdrowie.

08.03

Poniedziałek

19:00
Dzień Kobiet

Akcja związana z Dniem Kobiet - miała na celu nie tylko złożenie życzeń, ale również edukacje nt. dyskryminacji ze względu na płeć, historii feminizmu i samego święta.

20.01

Środa

18:00
Psychologiczne skutki pandemii - zagrożenia i... szanse - webinar

Webinar z Panią Anną Bereźnicką - psychoterapeutką, na temat psychologicznych skutków pandemii, a także możliwości związanych z odzyskiwaniem spokoju oraz przyglądaniem się własnym lękom.

18.01

Poniedziałek

00:00
PINK LIPS Project

PINK LIPS Project stanowi event profilaktyczno-edukacyjny, mający na celu zwrócenie uwagi na problem wysokiej liczby zachorowań na Raka Szyjki Macicy wśród Młodych Kobiet. PINK LIPS Project to nie tylko znak, ale szacunek i podziw skierowany w stronę kobiet, które podjęły walkę z chorobą. To także oznaka świadomości na temat profilaktyki i sposobom przeciwdziałania tej chorobie.

26.11

Czwartek

18:00
Zdrowie pod Kontrolą

Tegoroczna jesienna edycja akcji Zdrowie pod Kontrolą odbyła się na platformie MS Teams - w jej ramach przeprowadzony został webinar pod tytułem "Rak jelita grubego - profilaktyka".

08.11

Niedziela

10:15
Opolski Piknik Naukowy

Opolski Piknik Naukowy to możliwość zaprezentowania Wydziału i Stowarzyszenia szerszej publiczności. Studenci i wykładowcy prowadzą wykłady i quizy z zakresu tematyki, która ich interesuje. Nasz Oddział przeprowadził wykład z zakresu tematyki Pink Lips i przygotował quiz dla najmłodszych na podstawie SPM.

01.10

Czwartek

00:00
ROZLICZENIE DZIAŁALNOŚCI ZARZĄDU ODDZIAŁU 2020/2021

Rozliczenie Członków Zarządu Oddziału za kadencję 2020/2021 Oddział Opole

01.10

Czwartek

00:00
ROZLICZENIE DZIAŁALNOŚCI ASYSTENTÓW ZARZĄDU ODDZIAŁU 2020/2021

Rozliczenie działalności asystentów Zarządu Oddziału 2020/2021

25.09

Piątek

14:15
Peer Support 2020/2021

W ramach akcji zostały przygotowane posty informacyjne na fanpage IFMSA-Poland Opole, z wiadomościami ułatwiającymi nowym studentom rozpoczęcie przygody na naszej uczelni. Została także zaktualizowana strona internetowa Peer Support Oddziału Opole. Przeprowadziliśmy również spotkanie na platformie Microsoft Teams dla studentów pierwszego roku kierunku lekarskiego, na którym przekazaliśmy wiele ciekawych informacji (opowiedzieliśmy także o istotnych lokalizacjach w naszym mieście) oraz rozwialiśmy pozostałe wątpliwości.

28.05

Czwartek

11:00
Poznaj Swoją Specjalizację - neurochirurgia

Nadszedł czas na kolejne spotkanie w ramach projektu Poznaj Swoją Specjalizację, tym razem zobaczymy się z neurochirurgiem, dr hab. n. med. Dariuszem Łątką. Będzie okazja do posłuchania o specjalizacji jaką jest neurochirurgia, niewątpliwie jedna z najtrudniejszych i najbardziej wymagających, oraz zadania nurtujących nas pytań nie tylko dotyczących przebiegu specjalizacji ale też pracy neurochirurga już 28.05 o godz. 11:00 za pomocą platformy medicalgeek, na której trzeba się zapisać do webinaru.

11.05

Poniedziałek

12:00
Tramwaj Zwany Pożądaniem

Tramwaj zwany pożądaniem to flagowy i znany w Polsce projekt organizowany przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland we współpracy z fundacją MTV Staying Alive. Podczas wydarzeń organizowanych w ramach projektu członkowie IFMSA-Poland edukują społeczeństwo w zakresie zdrowia reprodukcyjnego oraz tematyki HIV/AIDS.

05.05

Wtorek

17:00
Poznaj Swoją Specjalizację - medycyna ratunkowa

Nawet podczas kwarantanny studiujemy, zastanawiając się jaką specjalizację wybrać. Przed nami spotkanie z wybitnym lekarzem, prof dr hab. n. med. Juliuszem Jakubaszko, specjalistą anestezjologii, intensywnej terapii i medycyny ratunkowej, który opowie nam o specjalizacji jaką jest medycyna ratunkowa.