Akcje

22.05

Poniedziałek

16:00
Tramwaj zwany Pożądaniem

Akcja mająca na celu zwrócenie uwagi na profilaktykę infekcji przenoszonych drogą płciową ze szczególnym uwzględnieniem zakażenia HIV. Projekt jest skierowany przede wszystkim do osób młodych i wykorzystuje niecodzienne formy edukacji w przestrzeni publicznej - poprzez jazdę specjalnymi pojazdami ulicami polskich miast. Dzięki swojej oryginalności akcja pozwala na dotarcie do szerokiego grona osób i modelowanie ich zachowań, a także promocję powszechnego wykonywania testów w kierunku HIV. [DODATKOWE INFORMACJE, np. trasa tramwaju, gadżety, partnerzy itp.]

17.05

Środa

14:00
Majowe Warsztaty Szycia Chirurgicznego

Majowe Warsztaty Szycia Chirurgicznego to dwudniowe wydarzenie, które miało na celu pogłębić naszą wiedzę lub po raz pierwszy spróbować zgłębić tajniki posługiwania się pęsetą, imadłem, nicią chirurgiczną. Podczas tury wydarzenia, każdy z kursantów (w zależności od stopnia zaawansowania) mógł zmierzyć się z różnymi technikami i manewrami chirurgicznymi. Dla studentów/ studentek którzy pierwszy raz mieli do czynienia z szyciem dedykowane były techniki trzymania narzędzi, zakładanie szwu węzełkowego prostego, ciągłego skórnego oraz materacowego pionowego. Tym, którzy czuli się na siłach, prezentowane były inne szwy (materacowy poziomy, śródskórny ciągły, interlocking continuous) jak i techniki stabilizacji drenu czy zakładanie sączków.

22.04

Sobota

10:00
Zdrowie pod Kontrolą - wiosna 2023

„Zdrowie pod Kontrolą” jest cykliczną akcją edukacyjną, prozdrowotną i społeczną, w którą angażuje się 19 Oddziałów Miedzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland. W poprzednich latach, nasze wydarzenie odbywało się w galeriach handlowych, gdzie wszystkim zainteresowanym mierzyliśmy podstawowe parametry zdrowotne, takie jak poziom glukozy we krwi czy wartość ciśnienia tętniczego. Przeprowadzaliśmy badania antropometryczne, obliczaliśmy wskaźnik BMI oraz prowadziliśmy zapisy do bazy Dawców Szpiku DKMS. Każdego roku z oferowanych przez nas bezpłatnych badań korzystało ponad 9 tysięcy osób. Z racji sytuacji epidemiologicznej akcja musi przybrać teraz nieco inny wymiar. Nie oznacza to jednak, że nasze wydarzenie straci na wartości. Studenci zrzeszeni w Stowarzyszeniu...

20.04

Czwartek

19:45
Szkolenie wolontariuszy na "Zdrowie pod Kontrolą"

Przeprowadzenie szkoleń z zakresu pomiaru glikemii/pomiaru ciśnienia/"Szpitala Pluszowego Misia"/profilaktyki raka jąder/profilaktyki raka piersi/pierwszej pomocy dla wolontariuszy "Zdrowia pod Kontrolą"

18.03

Sobota

18:00
Misja - Efektywna Nauka

Misja - Efektywna Nauka to projekt polegający na szerzeniu wśród studentów technik efektywnej nauki. Drugie już spotkanie z tej serii (pierwsze miało miejsce 11.01.2023 r.) odbyło się w formie online, by dotrzeć do szerszej publiczności, i miało na celu poszerzenie wiedzy uczestników na temat walki z prokrastynacją i trzymania dyscypliny, znajdywania motywacji do nauki i prawidłowego korzystania z techniki Pomodoro. Głównym zadaniem akcji było tym razem przekazanie studentom skutecznych narzędzi do nauki, które umożliwią im utrzymanie efektywności przez cały semestr.

01.03

Środa

08:45
Marketing Marzec Opole

Działalność na rzecz marketingu i poprawy wizerunku oddziału

08.02

Środa

17:00
Kino Kobiet- Pink Lips

Nasi wolontariusze podczas akcji edukowali uczestniczące w wydarzeniu kobiety na temat profilaktyki raka szyjki macicy - wykonywania badań cytologicznych oraz szczepień przeciwko HPV a także samobadania piersi. Akcja odbywała się we współpracy z NFZ w ramach Europejskiego Tygodnia Profilatyki Raka Szyjki Macicy.

04.02

Sobota

07:00
Kraina Zdrowia Dzieci

To przedsięwzięcie gdzie dzieci mogły skorzystać z badań profilkatycznych a także zaczerpnąć rady u lekarza specjalisty. Wolonatriusze/ki z odzziału IFMSA Opole, zajmowali się wstępną rejestracją dzieci pomairem masy ciała, wzrostu  a także temperatury. W przedsięwzięciu wzieło około 2 tysiecy dzieci, na cały dzień Toyota Park zamienił się w ogromne Cenrtum Zdrowia, gdzie każde dziecko mogło bez kolejki skorzystać z profesjonalnej konsulatcji lekarskiej.  W akcji brało udział 8 wolonatruszy/ek w tym 6 członków/iń IFMSA OPOLE, oraz 2 osoby z kierunku lekarskiego niebędące człnkami IFMSA

21.01

Sobota

12:00
Dzień Babci i Dziadka w CH Turawa

Z okazji  Dnia Babci i Dziadka wolontariusze stworzyli stoiska pomiaru glukozy, pomiaru ciśnienia tętniczego oraz stoisko edukujące Pink Lips w Centrum Handlowym Turawa Park. 

16.01

Poniedziałek

09:00
Pink Lips

W dniach 16-23.07 na terenie Opola odbył się projekt Pink Lips organizowany w ramach Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Raka Szyjki Maicy. W ramach projektu Pink Lips odbyła się akcja w kawiarni Becukrowa Cafe podczas której wolontariusze edukowali kobiety na temat profilaktyki raka szyjki macicy, szczepień HPV oraz badań przesiewowych, zwiększajac tym samym świadomość kobiet. Wolontariusze zachęcali do regularnych badań, wyjaśniali co to jest badanie cytologiczne oraz jak ono wygląda. Oprócz tego w Collegium Medicum odbyły się Warsztaty Ginekologiczne dla studentów Uniwerystetu Opolskiego organizowane we współpracy z SKN Ginekologii i Położnictwa. Zostały również zorganizowane Warsztaty Pole Dance. W dniu 24.01 wolontariusze również...

12.01

Czwartek

14:00
Piątek Trzynastego - warsztaty szycia chirurgicznego

Piątek Trzynastego - pierwsze warsztaty szycia chirurgicznego organizowane przez IFMSA Poland - Oddział Opole w roku akademickim 2022/2023. Warsztaty odbyły się we współpracy z kołem SKN "Lancet". Finał warsztatów miał miejsce właśnie w piątek trzynastego. Zapisy pozostały otwarte, niemniej główną grupą odbiorców byli studenci pierwszych lat studniów kierunków medycznych (lekarski, pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, dietetyka, kosmetologia)

11.01

Środa

14:00
Misja - Efektywna Nauka

Misja - Efektywna Nauka to spotkanie ze studentami Uniwersytetu Opolskiego, które miało na celu zapoznanie z różnymi technikami efektywnej nauki. Spotkanie odbyło się miesiąc przed sesją. Przełożyło się to na nacisk, by ujęte zostały sposoby, na efektywne przyswojenie wiedzy w jak najkrótszym czasie.  Pierwsze spotkanie odbyło się 11.01.2023 o 14:00.

10.01

Wtorek

11:00
Big Pharma

Big Pharma - akcja podczas której do zakłądów farmakologii trafiły opakowania po lekach używanych w oddziałach szpitalnych (internistycznym, ginekologiczny, chirurgii, ortopedii). Opakowania te mają służyć studentom podczas zajęć, by usprawnić naukę farmakologii

01.01

Niedziela

12:30
Marketing Opole Styczeń/Luty’23

Rozliczenie działalności na rzecz marketingu w Opolu w miesiącu Styczeń"23

20.12

Wtorek

07:30
Życzenia świąteczne

Przygotowanie graficzne kartek świątecznych oraz kompletowanie upominków dla miejscowych władz z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

19.12

Poniedziałek

19:15
Wigilia Oddziału

Oddziałowa Integracja zarządu i członków zwyczajnych przy zdobieniu pierniczków, słuchaniu kolęd i sączenia gorącej czekolady.

03.12

Sobota

14:00
#HIVnormalni - Wykład o tematyce AIDS/HIV

Wraz z  Fundacją Trzy Końce, Tęczowe Opole i PKD w Opolu zorganizowano wykład z panelem dyskusyjnym o tematyce HIV/AIDS. Można było się dowiedzieć na nim m. in. jak bezpiecznie żyć aby nie narażać się na zakażenie wirusem HIV lub jak i gdzie można się zbadać. Wykład przygotowali/wały studenci i studentki kierunków medycznych z Uniwersytetu Opolskiego, a po nim była możliwość zadania pytań osobom eksperckim, które na codzień mają z tym tematem do czynienia i które wszystkie aspekty tej choroby jak i wirusa znają na wskroś.

26.11

Sobota

10:00
Zdrowie pod Kontrolą - jesień 2022

"Zdrowie pod Kontrolą" to projekt mający na celu ułatwienie społeczności lokalnej dostępu do podstawowej diagnostyki medycznej i edukacji prozdrowotnej. W ramach akcji możliwe było zmierzenie ciśnienia tętniczego i zbadanie poziomu glukozy we krwi, obecne były również stoiska dotyczące profilaktyki nowotworów jąder oraz profilaktyki zdrowia psychicznego, a także stoiska oferujące naukę samobadania piersi czy naukę pierwszej pomocy. Dostępny dla najmłodszych uczestników był również "Szpital Pluszowego Misia".

24.11

Czwartek

08:00
Szlachetna Paczka

Oddział Opole IFMSA-Poland w tym roku przyłączył się do akcji Szlachetna Paczka. Przez czas trwania akcji zbieraliśmy produkty spożywcze, środki czystości oraz prowadziliśmy zbiórkę pieniężną na materac i dodatkowe rzeczy niezbędne dla wybranego przez nas potrzebującego. Dzięki hojności i życzliwości darczyńców udało nam się skompletować wszystkie potrzebne rzeczy

22.11

Wtorek

18:30
Bez Ciebie nie ma medycyny

Bez Ciebie nie ma medycyny to akcja mająca na celu przebicie niepotrzebnego muru między Kierunkiem Lekarskim, a innymi kierunkami medycyny. Akcja miała na celu połączyć Wydział Lekarski z Wydziałem Nauk o Zdrowiu i zachęcić studentów z sąsiednich kierunków do dołączenia do IFMSA-Poland.